Klik for at vende tilbage til forsiden!

 

 

 

 

Kalender for Januar - Juni 2019 


Januar 2019 Barvagter mm
Torsdag den   3. Nytårslyn (GP 3)  Mikkel
Torsdag den 10. Hurtigskakmesterskab I, Runde 1-3, start 18:45  Poul Erik
Søndag den  13. 1. Division (4) : Aalborg I     - Nordre I
2. Division (4): Jetsmark II - Nordre II
 
Tirsdag  den 15. M-rækken  (4): Randers II   - Nordre III  
Torsdag den 17. Hyggeaften  Ken
Torsdag den 24. Hurtigskakmesterskab II, Runde 4-6, start 18:45  Per O
Søndag den  27. 1. Division (5) : Nordre I  - Herning I       i Chess House
2. Division (5): Nordre II - Aalborg II       i Chess House
 
Torsdag den  31. Klubmesterskab (1)  Poul Erik
Februar Barvagter mm
Torsdag den    7. M-rækken (5): Nordre III - Syddjurs I      + plus Udsatte  Ken 
Uge 7 den  8-17. Chess House Skakfestival (GM-turnering i CH, AaM på Fjordsgades skole, Senior-DM i Saxild)  
Torsdag den  14. Klubmesterskab, udsatte  Jonas
Torsdag den  21. Klubmesterskab (2)  Dennis
Søndag den  24. 1. Division (6) : SK 1968 II - Nordre I     i Chess House
2. Division (6): Skive I        - Nordre II
 
Torsdag den  28. M-rækken (6): Nordre III - VRS I            + plus Udsatte  Poul Erik
Marts Barvagter mm
Torsdag den   7. Klubmesterskab (3)  Per O
Søndag den  10. 1. Division (7) : Nordre I       - Viborg I     i Viborg
2. Division (7) : Aars/Nibe I - Nordre II    i Aars
 
Mandag den 11. M-rækken  (7): Nordre III     - Randers I   i Syddjurs  
Torsdag den 14. Kl 19.00: Foredrag for basisspillere   (og Klubmesterskab, udsatte)  Mikkel
Torsdag den 21. Klubmesterskab (4)  Ken
Torsdag den 28. Klubmesterskab (5)  Poul Erik
April Barvagter mm
Torsdag den   4. Klubmesterskab, udsatte  Jonas
Torsdag den 11. Klubmesterskab (6)  Dennis
Torsdag den 18. Lukket                                  (Skærtorsdag)  
Torsdag den 25. Klubmesterskab, udsatte  Mikkel
Maj Barvagter mm
Torsdag den   2. Klubmesterskab (7)  Poul Erik
Torsdag den   9. Lynmesterskab (GP 4)  Ken
Torsdag den 16. Hyggeaften før Bededagsturneringen  Mikkel
Fredag den  17. Bededagsturnering  
Torsdag den 23. Generalforsamling  Poul Erik
Torsdag den 30. LUKKET                                (Kristi himmelfartsdag)  
Juni Barvagter mm
Torsdag den   6. Grand Prix (1)  Per O
Torsdag den 13. Grand Prix (2)  Jonas
Torsdag den 20. Grand Prix (3)  Mikkel
Torsdag den 27. Grand Prix (4)  Ken 
Juli
Juli måned Lukket                                    (Sol og sommer)