Lørdag den 7. |
Xtracon-ligaen (4): Nordre I -
Nordkalotten (i Chess House) |
|
Søndag den 8. |
Xtracon-ligaen (5):
Skanderborg - Nordre I (i Chess House) |
|
Torsdag den 12. |
Hurtigskakmesterskab I, Runde 1-3, start 18:45 |
Ken |
Søndag den 15. |
2. Division (4): Nordre II - Haderslev II |
|
Torsdag den 19. |
Mesterrækken
(4): Nordre III - Aabyhøj I |
Poul Erik |
Torsdag den 26. |
Hurtigskakmesterskab II, Runde 4-6, start 18:45 |
Jonas |
Søndag den 29. |
Xtracon-ligaen (6): Nordre I - SK 1968
(i Chess House) |
|
Søndag den 29. |
2. Division (5): Fredericia I -
Nordre II |
|
Februar |
Barvagter mm |
Torsdag den 2. |
I selskab med Igor Teplyi
(sidste frist tilm.
klubturn) |
Dennis |
Tirsdag den 7. |
Mesterrækken
(5): Århus/Skolerne II - Nordre III |
|
Torsdag den 9. |
Klubmesterskab (1) |
Mikkel |
Torsdag den 16. |
Klubmesterskab, udsatte (og evt CH IM turnering) |
Per O |
Week den 17-19. |
Aarhusmesterskabet
(Rosenvangsskolen) |
|
Torsdag den 23. |
Klubmesterskab (2) |
Poul Erik |
Søndag den 26. |
Xtracon-ligaen (7): Århus/Skolerne - Nordre I |
|
Søndag den 26. |
2. Division (6): Skanderborg
II -
Nordre II |
|
Marts |
Barvagter mm |
Torsdag den 2. |
Mesterrækken
(6): Nordre III -
Silkeborg II & Udsatte |
Dennis |
Torsdag den 9. |
Klubmesterskab (3) |
Ken |
Søndag den 12. |
2. Division (7): Nordre II - Springeren II (afslutning i Fredericia) |
|
Mandag den 13. |
Mesterrækken
(7): Århus/Skolerne II - Nordre III hos VRS |
|
Torsdag den 16. |
Klubmesterskab, udsatte |
Mikkel |
Lørdag den 18. |
Xtracon-ligaen (8): Nordre I - K41 (i
Skanderborg) |
|
Søndag den 19. |
Xtracon-ligaen (9):
Brønshøj - Nordre I (i
Skanderborg) |
|
Torsdag den 23. |
Klubmesterskab (4) |
Poul Erik |
Torsdag den 30. |
Klubmesterskab, udsatte |
Mikkel |
April |
Barvagter mm |
Torsdag den 6. |
Klubmesterskab (5) |
Mikkel |
Torsdag den 13. |
Lukket
(Skærtorsdag) |
|
Torsdag den 20. |
Klubmesterskab (6) |
Ken |
Tirsdag den 25. |
Pokalskak
(i
Skanderborg) |
|
Torsdag den 27. |
Klubmesterskab, udsatte |
Poul Erik |
Maj |
Barvagter mm |
Torsdag den 4. |
Klubmesterskab (7) |
Poul Erik |
Torsdag den 11. |
Hyggeaften |
Jonas |
Fredag den 12. |
Bededagsturnering |
|
Torsdag den 18. |
Lynmesterskab
(GP 4) |
Ken |
Torsdag den 25. |
LUKKET
(Kristi himmelfartsdag) |
|
Juni |
Barvagter mm |
Torsdag den 1. |
Generalforsamling |
Mikkel |
Torsdag den 8. |
Grand Prix (1) |
Poul Erik |
Torsdag den 15. |
Grand Prix (2) |
Ken |
Torsdag den 22. |
Grand Prix (3) |
Mikkel |
Torsdag den 29. |
Grand Prix (4) |
Dennis |
Juli |
Juli måned |
Lukket
(sol og sommer) |
|