Klik for at vende tilbage til forsiden!

 

 

 

 

Kalender for august 2017 -  januar 2018


Juli
Juli måned Lukket (Sol og sommer)  
August Barvagter mm
Torsdag den  3. Lukket (Stadig sol og sommer)  
Torsdag den 10. Let startop på ny sæson - annonceres nærmere her på nordre.dk Mikkel
Torsdag den 17. Konsultationsskak         - annonceres nærmere her på nordre.dk Ken
Torsdag den 24. Foredrag ved Jørn Sloth:  "Salo Flohr, VM-udfordreren der kom i klemme" Poul Erik
Torsdag den 31. Augustlyn (Lyn GP 1)     - annonceres nærmere her på nordre.dk Dennis
September Barvagter mm
Torsdag den  7. Spillermøde Mikkel
Torsdag den 14. Klubturnering (1) Poul Erik
Torsdag den 21. Klubturnering (2) Ken
Torsdag den 28. Klubaften / Udsatte partier Jonas
Oktober Barvagter mm
Torsdag den   5. Klubturnering (3) Dennis
Torsdag den 12. Klubturnering (4) Ken
Torsdag den 19. Klubaften / Udsatte partier  (Efterårsferie) Mikkel
Torsdag den 26. Klubturnering (5) Oehlerich
Mandag den 30. A-rækken (1): VRS II - Nordre III  
November Barvagter mm
Torsdag den   2. Klubaften / Udsatte partier    og A-rækken spiller i denne uge Mikkel
Torsdag den   9. Klubturnering (6) Ken
Torsdag den 16. Klubturnering (7) Poul Erik
Lørdag  den 18. Xtracon-ligaen (1): Hillerød - Nordre I spilles i Chess House  
Søndag den 19. Xtracon-ligaen (2): Nordre I - Århus/S. spilles i Chess House
2. Division       (1): Evans II - Nordre II
 
Torsdag den  23. A-rækken (2): Nordre III - Silkeborg III       + Udsatte partier    Jonas
Torsdag den  30. Julelyn (GP 2) + Udsatte partier Mikkel
December Barvagter mm
Søndag  den  3. Xtracon-ligaen (3): Skanderborg - Nordre I
2. Division       (2): Nordre II - Esbjerg
 
Torsdag den   7. Klubturnering (8) Poul Erik
Mandag den 11. A-rækken         (3): Syddjurs II - Nordre III  
Torsdag den 14. Juleafslutning                      og A-rækken spiller i denne uge Mikkel
Lørdag den 16. 2. Division       (3): Nordre II - SK 68 II  
Søndag  den 17. Xtracon-ligaen (4): SK 1968 - Nordre I  
Torsdag den 21. Hyggeaften - vi hilser på hinanden inden jul! Mikkel
Torsdag den 28. Lukket pga. nytår  
Januar 2017 Barvagter mm
Torsdag den   4. Nytårslyn (GP 3)  
Torsdag den 11. Hurtigskakmesterskab I, Runde 1-3, start 18:45  
Lørdag  den 13. Xtracon-ligaen (5): Nordre I - BMS               spilles i Græsted  
Søndag den 14. Xtracon-ligaen (6): Nordre I - Nordkalotten spilles i Græsted
2. Division       (4): Viby - Nordre II
 
Torsdag den 18. A-rækken         (4): Nordre III - SK 1968 IV  
Torsdag den 25. Hurtigskakmesterskab II, Runde 4-6, start 18:45  
Søndag  den 28. 2. Division       (5): Alssund - Nordre II