Juli |
Juli måned |
Lukket (Sol og sommer) |
|
August |
Barvagter mm |
Torsdag den 4. |
Lukket (Stadig sol og sommer) |
|
Torsdag
den 11. |
Augustlyn (Lyn GP 1)
- annonceres nærmere her på nordre.dk |
|
Torsdag
den 18. |
Konsultationsskak
- annonceres nærmere her på nordre.dk |
Lars C |
Torsdag
den 25. |
Foredrag ved Jørn Sloth - annonceres
nærmere
her på nordre.dk |
Poul Erik |
September |
Barvagter mm |
Torsdag
den 1. |
Spillermøde |
Mikkel |
Torsdag
den 8. |
Igor gennemgår underholdende og
lærerige partier (18:30) |
Dennis |
Weekend 9.-11. |
Festugemesterskabet i Chess House |
|
Torsdag den 15. |
Klubturnering (1) |
Poul Erik |
Torsdag den 22. |
Klubturnering
(2) |
Ken |
Torsdag den 29. |
Klubaften / Udsatte partier |
Tom |
Oktober |
Barvagter mm |
Torsdag den 6. |
Klubturnering (3) |
Mikkel |
Torsdag den 13. |
Klubturnering
(4) |
Poul Erik |
Torsdag den 20. |
Klubaften / Udsatte partier (Efterårsferie) |
Mikkel |
Torsdag den 27. |
Klubturnering (5) |
Jonas |
Lørdag den 29. |
Xtracon-ligaen (1): Nordre I - Hillerød I
(hos Nordkalotten) |
|
Søndag den 30. |
Xtracon-ligaen (2)
Philidor I - Nordre I (hos
Nordkalotten) |
|
Mandag den 31. |
Mesterrækken (1): VRS I - Nordre III |
|
November |
Barvagter mm |
Torsdag den 3. |
Klubaften / Udsatte partier |
Ken |
Søndag den 6. |
2.
Division (1): Nordre II - Viby I |
|
Torsdag den 10 |
Klubturnering (6) |
Leif |
Torsdag den 17 |
Klubturnering (7) |
Thomas |
Søndag den 20. |
Xtracon-ligaen (3): Nordkalotten - Nordre I
2. Division (2): Silkeborg I
- Nordre II |
|
Torsdag den 24. |
Mesterrækken (2): Nordre III - Rokaden I + Udsatte partier |
Mikkel |
December |
Barvagter mm |
Torsdag
den 1. |
Julelyn (GP 2) + Udsatte partier |
Dennis |
Torsdag den 8. |
Klubturnering (8) |
Leif |
Søndag den 11. |
2. Division (3): SK 1968 III - Nordre II |
|
Mandag den 12. |
Mesterrækken (3): Syddjurs I - Nordre III |
|
Torsdag den 15. |
Juleafslutning |
Mikkel |
Torsdag den 22. |
Lukket pga. jul |
|
Torsdag den 29. |
Lukket pga. nytår |
|
Januar
2017 |
Barvagter mm |
Torsdag den 5. |
Nytårslyn
(GP 3) |
|
Lørdag den 7. |
Xtracon-ligaen (4): Nordre I -
Nordkalotten (i Chess House) |
|
Søndag den 8. |
Xtracon-ligaen (5):
Skanderborg - Nordre I (i Chess House) |
|
Torsdag den 12. |
Hurtigskakmesterskab I, Runde 1-3, start 18:45 |
|
Søndag den 15. |
2. Division (4): Nordre II - Haderslev II |
|
Torsdag den 19. |
Mesterrækken
(4): Nordre III - Aabyhøj I |
|
Torsdag den 26. |
Hurtigskakmesterskab II, Runde 4-6, start 18:45 |
|
Søndag den 29. |
2. Division (5): Fredericia I -
Nordre II |
|
Søndag den 29. |
Xtracon-ligaen (6): Nordre I - SK 1968
(i Chess House) |
|
|
|
|
|
|
|